AKTUÁLNĚ | O NÁS | PLEMENA | NAŠE NEJ | GALERIE
BAŽANTNICE | ROCKY TOP | KONTAKT | ENGLISH

Asterix ze Smolinky /RÍŠA/


patterdale terrier
chovný pes
nar. 27.03.2003
chovatel a majitel: Slavíček Josef, Hrusice 64, Týnec nad Sázavou
Držitel: CHS "z Taranky"Výstavy:
výborný 1Zkoušky:
Vzhledem k tomu, že plemeno není uznáno FCI, má znemožněnou účast na zkouškách ČMMJ.Asterix, familiérně zvaný Ríša přišel do naší CHS z chovatelské stanice pana Slavíčka z Hrusic, který jako první ze zaměstnanců bažantnice v Konopišti objevil výjimečné vlastnosti těchto vzrůstem malých psů neobyčejně širokého pracovního využití. Od doby, kdy si přivezl svoji první fenu, Ketty z Rájíčku, už uplynulo několik let, ale za tu dobu si "patíci" získali v našich konopišťských revírech nejen oblibu, ale i patřičný respekt. Takže dnes se už můžeme na našich loveckých akcích můžeme setkat s nemalým počtem těchto "dělníků". Je smutné, že oni sice úžasně pracují, ale aby bylo vyhověno znění státní legislativy, vždy musí být přítomni jedinci jiných plemen, aby akci "pokryli" svojí loveckou upotřebitelností!
Ríša k nám přišel jako první patterdale terriér a hned si získal naše srdce. Je milý, přítulný a úžasně pracovitý. Děkujeme panu Slavíčkovi, že s ním můžeme prožívat krásné lovecké zážitky.
V lovecké sezóně 2010 pracoval Ríša s panem Konvičkou na několika naháňkách. Získal při nich značné sebevědomí, které ovšem mělo za následek, že špatně odhadoval situaci a byl přesvědčen, že dokáže zdolat sebevětšího protivníka. Při střetu s mohutným chovným kňourem v prezidentské oboře v Lánech se mu to nevyplatilo, byl vážně zraněn na zadním běhu a dodnes se z následků léčí. Je velmi pravděpodobné, že už mu postižení zůstane až do konce života. Avšak ani tento zdravotní problém mu neubral nic z jeho obrovského nadšení pro lov. Má srdce bojovníka.
Ríša nás opustil 12.března 2013 v důsledku trvalých následků mnohačetných zranění, která utržil v bojích s divočáky.


Vybavení GPS je nezbytné

Silná trojka na nadháňce

Zraněn v boji

Ríšův úlovek

Absolutní vyčerpání po lovu


aport je moje doména

Lovit ve vodě mě baví

Ríša dává pozor

Ríšánek aport


Ríša odpočívá

Prasátka miluji po svém...

Držím!

Na titulní straně
americké klubové revue


© fefi design 2007