AKTUÁLNĚ | O NÁS | PLEMENA | NAŠE NEJ | GALERIE
BAŽANTNICE | ROCKY TOP | KONTAKT | ENGLISH

Duna


bretaňský ohař (bílooranžový)
fena
nar. 10.6.2004
chovná
chovatel: Manganello Giancarlo
rtg/DKK 2/0


Výstavy:
15.05.2005 Konopiště / klubová/ tř.mladých: V1, CAJC; 14.05.2006 Konopiště / klubová / tř. ot: V1 (JUDr.K.Nývlt); 20.05.2007 Litoměřice / mezinárodní/ tř.ot: V1, CAC, CACIB, BOB 10.05.2009 Konopiště / klubová/ tř.pr.: V1, CAC, KV
>
Zkoušky:
->> ZDE

->> RODOKMEN

Na konci října 2009 se dostala do naší chovatelské stanice patrně natrvalo fenka Duna. Pochází z Itálie, je potomkem výborného plemeníka Iago del Pellegrinotti a stejně lovecky nadané fenky Fela. Původ Duny ji předurčoval pro trialové soutěže, a také se jim po celý dosavadní život věnovala. Získala také titul Trialer, která přiznává klub jedincům, kteří splní úspěšně jak jarní, tak podzimní FT. Duna podmínjky splnila. Také reprezentovala několikrát Českou republiku na MS ohařů. Na závěr svojí sportovní kariéry ještě získala druhé pořadí na Poháru Sv.Huberta v Konopišti.
Je možné, že se ještě na sportovní kolbiště vrátí, ale nyní je intenzivně používaná v myslivosti, pracuje, jako všichni moji psi, v bažantnici v Konopišti a moc ji to baví. Doufejme, že stejně úspěšná jako v soutěžích a v práci bude i v plemenitbě a dá nám kvalitní potomstvo.
2011: Duna má za sebou dva vrhy, vrh „S“ po Kokešovi (Odin z Taranky) a vrh „T“ po Roburovi z Taranky. Toto posledně jmenované spojení na vynikající pracovní psy z linie pana Pellegrinotti se velice osvědčilo. Již dva synové, Torro a Theo, úspěšně složili ZV, když jim nebylo ještě ani 10 měsíců, oba vysoko v I.ceně, pes Torro se navíc kvalifikoval na Pohár pardubického hejtmana, kde soutěží vybraní psi ze čtyř východočeských okresů. Zde se umístil jako pátý ze 16 soutěžících.
Fena Therese pak získala titul CAJC a BOB na klubové výstavě. Ani ona ještě neměla 10 měsíců. Na svoje potomky může být Duna právem hrdá!
V roce 2012 odchovala Duna další skvělý vrh. Následně byla vyřazena z plemenitby pro věk. Není ale čeho litovat, zanechala zde opravdu skvělé potomstvo.
Nyní si užívá důchodu, z vlastního rozhodnutí se přestěhovala k mojí sestřičce, kde bude sekundovat partnerům při přípravě na FT. Tahle činnost ji dodnes baví!
Na úplný konec svého života se Duna přestěhovala ke svým dětem, psu Theovi a fence Vierce do Velkých Němčic na jižní Moravě. Tam spokojeně dožila svůj život, obklopená láskou svých dětí i páníčků. Odešla na podzim v roce 2016.


vrh "V" byl velmi úspěšný

dcera Viera z Taranky

Theo s aportem

Theo zimní romance

dcera Tillia

dcera Sophia


dcera Varenne je úspěšná
na výstavách

Varenne získala i titul
World Junior Champion

Dcera Vassy je VSV

Torro získal titul VSV a BOB,
ale hlavně se líbil na trialech.
Snímek z roku 2014


Duna s dětmi a malým averňáckým schovancem.

Trialer Duna

Duna v plném trysku


vystavování ji baví

Duna postupuje
POTOMSTVO

vrh 2012

Otcem vrhu je VSV 2012 je Atos du Ch.Jencenstejn, poslední syn Targuiho

Všichni na výletě

Varenne na výstavě v Bratislavě

Tak kterou?

Victoire se stala nejlepším štěnětem Milevska 2012

Duna hrdá máma, vrh 2010

Tsar už loví

Tsar a Tristan

Tsar

Therese, zvaná Ťapka

Theo v terénu

Theo

Tankred a Tsar

Kamarádi

Theo

Torro

Therese


Theo vyhrává výstavy
a má úspěchy i na zkouškách

Torro


VRH 2009


© fefi design 2007