AKTUÁLNĚ | O NÁS | PLEMENA | NAŠE NEJ | GALERIE
BAŽANTNICE | ROCKY TOP | KONTAKT | ENGLISH

Harricana z Taranky


bretaňský ohař (bílooranžový)
fena
nar. 18.10.2019
chovatel: Helena Dvořáková
majitel: CHS z Taranky

Výstavy:
individuální posouzení: Výborná (Dr. Nosek)

Zkoušky:
TAN obstála

->> RODOKMEN

->> Galerie Vrh "I"

V roce 2019 jsem přenechala fenku Molly svému kamarádovi, protože jsem byla přesvědčena, že kvůli svému zdravotnímu stavu se již nebudu věnovat chovu. Jenže jako část úhrady jsem si přece jen vymínila, že si vezmeme štěňátko. "Aby měl manžel pro myslivost". To byl oficiální důvod, ale když byla možnost si vzít fenku, přece jen nám zůstala naděje, že v chovatelské činnosti jednou budeme ještě pokračovat. Z fenky s oficiálním jménem Harricana se stala "naše Matylda" a je to velice hezká a velice temperamentní fenka. Také je zcela mimořádně lovecky nadaná, má vrozený aport a výbornou práci v terénu. Jen má tu smůlu, že ´její majitelé už jsou hůř a míň pohybliví, a tak si těch loveckých vycházek užívá méně, než její předchůdci v naší CHS. Je také výborná a chuťová vodařka, ale přípravu ke zkouškám zatím "páníček" ještě nezačal. Zato loňskou sezónu v bažantnici již absolvovala v plném nasazení.

2022: Naše Matylda v tomto roce absolvovala krytí pěkným a kvalitním psem Agir Kajan z Baštin a měla s ním 6 štěňátek, 2 pejsky a 4 fenky. Jenže díky vrhu a mateřským povinnostem nemohla absolvovat kompletní loveckou sezónu v bažantnici, stihla jen konec sezóny, spadající již do ledna-února 2023. Přesto předvedla velmi pěknou práci, kterou potěšila svého páníka. No a jelikož se její dětičky povedly, tak jsme se rozhodli si jednu z dcerek ponechat. Jmenuje se Igraine a říkáme jí Jiskra.
Takže letos bude mít manžel ještě navíc starosti s výchovou mladé Jiskry a nejen s přípravou Matyldy na nějaké ty zkoušky. Snad. Všechny zkoušky, které bych chtěla, aby Matylda udělala, spadají totiž termínově do září a to je měsíc, kdy se ona velmi pravidelně hárá...


© fefi design 2007