AKTUÁLNĚ | O NÁS | PLEMENA | NAŠE NEJ | GALERIE
BAŽANTNICE | ROCKY TOP | KONTAKT | ENGLISH

Odin z Taranky


bretaňský ohař (černobílý)
pes
nar. 6.1.2007
chovatel: Helena Dvořáková
chovný
Rtg/DKK 2/0


Výstavy:
10.5.2009 Konopiště - Klubová / tř. otevřená: velmi dobrý 2 (Letroye-Lantin)
KV Konopiště 2016: V1, BOV (Letroye-Lantin, B)

Zkoušky:
10.5.2008 Benešov - ZV I.c 225 b. / nos 4
15.8.2009 Benešov - SPZV I.c 80 b.
5.9.2009 Benešov - PZ I.c 283 b. / nos 4
24.10.2010 Benešov - Pohár Sv.Huberta Konopiště 1.poř. /86 b./


->> RODOKMEN, RODOKMEN rub


Odin, kterému říkáme Kokeš, je další mladý a nadějný jedinec, potomek Targuiho. Má nesmírně vyvinuté lovecké vlohy. Co z něj ale vyroste, to se teprve pozná.
Kokeš se začíná projevovat jako velký lovec. Má obrovské nasazení, výjimečnou rychlost, pěkné vystavování a projevuje i značnou ostrost na škodnou. Možná, že na tuto jeho posledně jmenovanou vlastnost má vliv i soužití se smečkou patterdale terriérů. Korunu svým loveckým výkonům dal Kokeš při jednom z posledních honů v bažantnici v Konopišti, když mezi psovody se psy prorazila bachyně s rodinkou malých selat. Pro psy jistě zajímavá změna oproti bažantům, které aportují celou sezónu. Přesto se žádnému z ohařů nepodařilo oddělit a ulovit některé sele, jenom mladému Kokešovi. Prase ulovil a donesl.
Na jaře 2008 Kokeš vyhrál zkoušky vloh na okrese Benešov a prokázal svoje výborné vrozené vlastnosti stavěcího psa.
V roce 2009 se zúčastnil na dvojích zkouškách lovecké upotřebitelnosti, a na obojích splnil nejen loveckou upotřebitelnost, kterou požaduje zákon o myslivosti, ale především předvedl opět výborné vrozené vlastnosti, včetně vrozeného aportu. Kokeš nebyl nikdy cvičen nátlakový aport, přináší naprosto spontánně. Je to jeden z cílů, které jsme si vytkli. Aby naši psi byli nejen výborní v práci před výstřelem, ale aby jejich schopnosti umožňovaly jejich použití v praktické myslivosti bez zdlouhavého a náročného výcviku v přinášení - tedy upevnění vrozeného aportu.
Na podzim 2009 byl Kokeš zařazen do plemenitby a doufejme, že půjde ve šlépějích svého výtečného otce Targuiho a že i on bude dávat kvalitní a pěkné potomstvo.
Na podzim 2012 se dostal do střetu s nákladním autem, naštěstí jeho následkem byla pouze kompletní amputace oháňky. Takže konečně vypadá jako pravý bretoňák!
2013: Kokeš se již uplatnil v plemenitbě, jeho krev nezklamala, má pěkné a vyrovnané potomky s výbornými loveckými vlohami.
V dalších letech měl Kokeš ještě další krytí, z nichž vzešli kvalitní potomci. Nejúspěšnější z nich je jeho syn Amore Furbel Céleste, jehož matkou je hnědobílá fenka Viera z Taranky. Amore v roce 2016 absolvoval vítězně - jako CAJC, BOJ, BOB, klubovou výstavu, na speciální výstavě získal titul CAC, VSV, BOS. Vyhrál na Novomlýnském derby, na MJL uspěl v 1. ceně s titulem Klubový vítěz a se svým vůdcem Mirkem Horáčkem zvítězili i na druhém soutěžním dnu Poháru Svatého Huberta v Konopišti. Kokeš nadále intenzivně pracuje v bažantnici a ještě doufá, že se dočká nějaké další fenky.

Březen 2020: Odin, i když má stejné pohybové problémy jako jeho páníčci, se několik dní před svými 13. narozeninami úspěšně spářil s fenkou Loula de la Plaine Marat, výsledkem jeho snahy je 5 krásných a silných štěňat!

V září se začal Kokešův stav zhoršovat, bylo to jako na houpačce. Chvíli lepší, chvíli špatný. 26. října nás opustil a spí po boku svého otce Targuiho. Dožil se bez necelých dvou měsíců 14 let.Kokeš 13 let

Kokeš 9,5 roku


Co chceš v mém potoce?!

Do krásy teda
zrovna nerostu!


Lovci

A je tam ...koroptev


Kokeš se sourozenci poznávají svět

Kokeš s bráchou

Kokeš jako batole

S maminkou v pozadí, mezi štěňaty je Augie

4 měsíce

Kokeš vystavuje v každé pozici

Horolezec
POTOMSTVO

Syn Ajax se opravdu povedl

vrh U z Taranky

Udine

Ulrika

Uganda

Ulysee

Uriage

Urience a uther

Dcerka Káťa
se zažrala do studia

Kokešík
z Hory Blaník

Kokešova dcerka
Fáňa

Amore a Azbó, dva synové / Amore na Poháru Svatého Huberta / Amore na výstavě v Konopišti

Kokešova poslední štěňata. Kryl ve 13 letech a štěňata z tohoto krytí se velmi povedla!


© fefi design 2007