AKTUÁLNĚ | O NÁS | PLEMENA | NAŠE NEJ | GALERIE
BAŽANTNICE | ROCKY TOP | KONTAKT | ENGLISH

Ramona Srdcové Eso


patterdale terrier
fena
nar. 17.5.2010
ČLP/PAT/666
chovatel: Hodová Zuzana, Újezd nad Lesy
Držitel: CHS "z Taranky"


Výstavy:
výborná


Zkoušky:
Vzhledem k tomu, že plemeno není uznáno FCI, má znemožněnou účast na zkouškách ČMMJ.
->> RODOKMEN


Ramona, krátce zvaná Rhomy, se vrátila z Francie, kde měla založit chov PATů v chovatelské stanici mojí přítelkyně Chantal. Bohužel velký temperament patterdala se nedal skloubit s klidnou sílou smečky landseerů, a tak se Rhomy na jaře 2012 vrátila k nám. Hned v tomto roce nám dala pěkný a vyrovnaný vrh červených patíků ze spojení se psem Archiem ze Smolinky /Arisem/ - foto potomků naleznete na stránce Archieho. Jaké vlohy budou tito pěkní a perspektivní patíci ukazovat, to se teprve uvidí.
Rhomy je velmi temperamentní a práce na černé zvěři ji velmi baví. Projevuje výborné vlohy pro práci na povrchu.
V roce 2014 Rhomy absolvovala zkoušku z norování na Slovensku a obstála se ctí. Také v přírodních norách se projevila jako vášnivý lovec. Je to naprosto báječný pomocník v lovecké praxi.

Na konci roku 2015 mne zradilo moje zdraví natolik, že jsem strávila části měsíců listopadu, prosince a ledna v nemocnici. Ramona, řečená Rhomy, byla tehdy březí, a tak jsem požádala paní Hodovou, moji přítelkyni a nadšenou milovnici a chovatelku patterdalů, aby fenku odvezla k sobě a postarala se o ni. A tak už v Újezdě zůstala. Je spokojená ve smečce sobě rovných teriérů, trošku se spravila, ale práce v bažantnici jí nechybí. Paní Hodová s ní a s celou smečkou dalších "lovečáků" jezdí pravidelně pracovat na bažantech - na shánění, tedy zahánění migrujících bažantů do prostor bažantnice. (leden 2017)

Norování v bažantnici 2014


Rhomy jako štěňátko

ve Francii

s vrhem 2012


© fefi design 2007